Tumblr’dan Para Kazanmak İçin Parlak Fikirler

Bugün deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz ve hatta fikirlerinizi tanıtabileceğiniz çok çeşitli sosyal ağlar var. Platformlardan bazıları metinlerle mesaj göndermeye odaklanırken, diğerleri görsel içerik odaklıdır.

Böylece doğru olanı bulmak ve aynı ilgi alanlarına sahip insanlara ulaşmak kolaydır. Bu tür ağlardan biri Tumblr: insanların kısa yayınları, resimleri ve diğer içerik türlerini paylaşmasına ve kişisel web sitelerini ve bloglarını tanıtmasına izin veriyor.

Tumblr’dan para kazanmak, diğer tüm platformlar gibi çaba, zaman ve yaratıcılık ister. AdSense’i, satış ortağı bağlantılarını veya aşağıda gelir elde etmek için belirtilen diğer para kazanma yollarını kullanabilirsiniz.

Tumblr’ın temel avantajı, tüm blog fikirlerinin hızlı bir şekilde uygulanmasına izin veren esnekliğidir. Aşırı basitliği, kısa bir süre içinde bir guruya dönüşmenize izin verecektir.

Tumblr nedir?

Tumblr, insanların resimler, müzik ve videolar da dahil olmak üzere her türlü içeriği paylaştığı yaratıcı bir sosyal platformdur. Yayınlar kısa, bu yüzden Twitter’a oldukça benziyor. Bu nedenle, blog oluşturma aracının ve sosyal topluluğun bu kombinasyonu, yazarken kısalığı tercih edenler için geliştirilmiştir.

Kayıt olduktan sonra içerik yayınlamak için kendi Tumblelog’unuz olur. Diğer bloglarda olduğu gibi Tumblelog’unuza da sayfa ekleyebilirsiniz. Diğer kullanıcıların gönderilerini beğenmek ve tek bir tıklama ile repost yapmak mümkündür. Güncellemeler yayınladığınızda blogunuzun izleyicileri bilgilendirilir. Ayrıca, kullanıcılar birbirlerine özel mesaj gönderebilir.

Tumblr’dan para kazanabilir misiniz? Tumblr, 18 ila 29 yaş arası gençler arasında çok popüler olduğu için geniş bir kitleye hitap ediyor ve dolayısıyla kazanç açısından büyük potansiyele sahip.

Neden Tumblr?

Platform arayüzünde gezinmek kolaydır, böylece yayın yapmak ve diğer kullanıcılarla iletişim kurmak çok kolay. Bu nedenle, topluluk çok aktif ve Tumblr’dan para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Platform, bir markayı daha popüler hale getirmek, kitleyi genişletmek ve satışları artırmak için bir şirket blogu oluşturmak için kullanışlıdır. Ayrıca, uzun okunan makaleleri yayınlamayı planlamasanız bile, küçük yayınların paylaşılmasına da izin verir.

Pek çok şirket Tumblr’ı sosyal medya pazarlamasının bir parçası olarak kullanıyor. Hangi özellikleri Tumblr’ı bugün bu kadar popüler yapıyor:

-Birçok zengin medya içerir.
-Kendi blogunuzu açmanıza ve satın almanın yanı sıra kendi temalarınızı oluşturmanıza olanak tanır.
-Twitter ve Facebook’tan yayın paylaşmaya izin verir.
-Daha fazla gelir elde etmek için her tür reklam uygulamasına açıktır.
-Tüm kullanıcılar için uygundur (reklamlara müdahale edilmez ve bloglama için alan adı gerekmez).
-İstediğiniz kadar blogunuz olabilir.
-Mevcut bir alan adını blogunuzda ücretsiz olarak eklemenize izin verir.

Platform aynı zamanda basitliği ile dikkat çekiyor ve insanlar Tumblr ile para kazanmayı kolay buluyor. Görsel olarak çekici bir blog başlatmak veya farklı içerik türlerini korumak için özel bir beceri gerekmez.

Tumblr’da para kazanmak: En iyi ipuçları ve uygulamalar

Bu makalede Tumblr’da bir topluluk oluşturmanın ve bununla para kazanmanın yollarına ışık tutacağız. Öncelikle, bu alanda aktif kalmak çok önemlidir. En iyi yol, haftada birkaç yayın yapmaktır.

Rakiplerden sıyrılmak için kendi markanızı yaratmalısınız. Bu amaçla, deneyimlerinden öğrenmek için bazı blogcuları, girişimcileri ve hatta şirketleri takip edebilirsiniz.

Tumblr’da insanlar görüntülerle birlikte kısa metinler yayınlıyorlar. Başkalarının Tumblelog’unuzu bulmasına ve Tumblr’ın önermesine izin vermek için anahtar kelimeler, etiketler ve hashtag eklemeyi unutmayın. Şimdi, Tumblr’dan para kazanmanın nasıl mümkün olduğunu görelim:

1. Reklamlar

Blogunuza, diğer markaların ürünlerini tanıtmak için reklamlar yerleştirebilirsiniz. Google AdSense veya diğer içeriğe dayalı reklamlar bunun için uygundur. Tercih ettiğiniz hizmeti seçin, bir hesap almak için kaydolun ve tam yol ileri gidin.

Dikkate alınması gereken en önemli şey, tıklama veya gösterim başına aldığınız oranlardır. Genel olarak, kullanıcı sayfanıza her girdiğinde ve sayfanızda bulunan reklamları tıkladığında gelir elde edersiniz.

Reklamlarınızı yalnızca çok motive olmuş ziyaretçiler tıklayacaktır. Bu yüzden katılımı ve doğrudan trafiği artırmak gerekir. Bu amaçla, sayfanıza dikkat çekmek için pek çok strateji kullanmanız ve geliştirmeniz gerekyor. Trafiği artırmak için Tumblr eklentilerini de kullanabilirsiniz.

2. Satış ortaklığı

Tumblr blogunuza satış ortağı bağlantıları yerleştirirseniz iyi gelir elde etmek mümkündür. Piyasada ev dekoru, seyahat, elektronik, giyim, vb. sektörlerden ödeme almak için birçok satış ortaklığı teklifi var.

Ancak, içeriğinizle uyumlu olanları seçmek çok önemlidir. Hesabınızı kaybetmemek ve sorunsuz bir şekilde büyümesine izin vermek için çok fazla bağlantı göndermeyin. Satış ortağı bağlantılarını kötüye kullanırsanız, hesabınız yasaklanablir.

Daha fazla para kazanmak için sponsorlu yayınlar yayınlamak da mümkündür. Her durumda, en önemli şeyin sadece sponsorlarınızın hizmetlerini tanıtmak yerine yüksek kaliteli ve ilgi çekici içerik sağlamak olduğunu unutmamalısınız.

Resimler için altyazılara Tumblr satış ortağı bağlantıları eklenebilir, bu nedenle kullanıcılar bunları yeniden yayınladığında bağlantı görünür olur. Trafiği, olduğunca çok sayıda satış ortaklığı bağlantısına yönlendirmenin iyi bir yoludur.

3. Çalışmanızı tanıtın

Kendi işinizi yapmayı tercih ediyorsanız, mağazanıza, blogunuza, YouTube kanalınıza ve diğer ağlara bağlantılar yerleştirin. Amazon gibi platformlara dayanan mağazayı da destekleyebilirsiniz (seçim, ürün kategorinize göre belirlenir). Ayrıca sosyal medyanıza bağlantılar da sağlayabilirsiniz. E-kitaplar ve kurslar dahil her türlü ürünü satmak için iyi bir yoldur.

Ziyaretçilerin tekliflerinize ilgi duymasını sağlamak için, Infographics oluşturun ve yayınlayın (Tumblr’da kusursuz performans gösterirler), tasarım çalışmalarınızın örneklerini ve blogunuzdan / kitabınızdan alıntılar yapın. Ayrıca, birçok profesyonel fotoğrafçı çalışmalarını sergilemek için Tumblr hesaplarına sahiptir.

Buna ek olarak, Tumblr’da kendi mağazanızı oluşturma fırsatınız var. Bu amaçla belirli adımlar atmalısınız.

-Tumblr’da ücretsiz bir hesap açın,
-Uygun bir tema seçin,
-Gösterge tablosundaki her ürün için başlığı özelleştirin,
-Avantajları ile bir ürün açıklaması ekleyin,
-Sonuç olarak, ziyaretçiler başlığı, ürünün temel özellikleriyle ilgili yayını göreceklerdir.

4. Reklam alanı sat

Yayınları kalıcı olarak yayınlamayacaksanız, gelir elde etmek için sayfanızdaki diğer yayıncılara alan satabilirsiniz. Bu amaçla, Tumblr blogunuz önce onay için gönderilmelidir ve daha sonra onu popüler hale getirmeniz gerekir.

Bu, büyük miktarda trafik, benzersiz ve alakalı dijital içerik ve birinci sınıf tasarım gibi temel gereksinimlere uymanız gerektiği anlamına gelir. Satış süreci diğer platformlarla aynıdır. Tek fark, reklamı Tumblr temanıza kodlama gerekliliğidir.

Doğrudan bir reklam alanı satışı durumunda, reklamverenleri bulmak ve onlarla görüşmeler için bizzat iletişim kurmak için zaman ve çaba harcamanız gerektiğini unutmayın. Hedef kitlenizin tarafsız değerini anlamak ve potansiyel karı değerlendirmek de önemlidir.

5. Tumblr temaları oluşturma ve satma

Bu para kazanma yöntemi en yüksek düzeyde yaratıcılık gerektirir, çünkü birçok kullanıcı kendi başına uygun ücretsiz temalar bulabilir. Bu nedenle göreviniz, başkalarının bunun için ödeme yapmasını sağlayacak benzersiz bir şey sunmaktır.

Verimli bir hayal gücünüz ve keskin bir moda anlayışınız varsa, Tumblr temaları oluşturmada teknik becerilerinizi geliştirmeniz yeterlidir. Bu nedenle, onları başarılı bir şekilde satmak için renkleri, menülerde, görüntülerde ve tipografide gezinmeyi, sosyal paylaşım düğmelerini ve alanın imarını düşünmelisiniz.

6. Diğerlerine Tumblr’ı kullanmayı öğretin

Zamanla, Tumblr hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Ardından, bir para kazanma yöntemi daha eklemek ve öğretmeye başlamak için bilgi ve becerilerinizi kullanabilirsiniz. Bunu metin ve fotoğraf içeriği veya video eğitimleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Yararlı bağlantılar eklemeyi ve her ayrıntıyı açık bir şekilde açıklamayı unutmayın.

Sonuç:

Bunlar Tumblr’dan para kazanmak için tercih edilen en popüler stratejiler olmasına rağmen sizi tatmin etmemiş olabilir. Eğer sizin faklı bir düşünceniz varsa bunu denemekten geçirmekten çekinmeyin. Bir girşimde ilkler arasında var olmak her zaman çok karlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir