Ipsos iSay İncelemesi

Tv izlerken, kanepede uzanırken veya diğer boş zamanlarınızda fikriniz karşılığında ödül kazanbileceğinizi söylesem ne dersiniz?

İnternet sayesinde evinizin konforunu terk etmeden nakit para veya ödül kazanmanın yüzlerce farklı yolu var ve en popüler yollardan biri (ve en basitlerinden biri) bir anket sitesine katılmaktır.

Bunlar, tüketicilerin fikirlerini almak için binlerce şirketin ortak olduğu web siteleridir. Siz de bir tüketici olduğunuza göre, bakış açınızı i-Say ile paylaşarak ödüller kazanabilirsiniz.

Tam zamanlı işiniz olmayacak olsa da, anket siteleri boş vaktiniz olduğu sürece size biraz ekstra para kazandırabilecek bir yapıya sahiptir. Anketler kolaydır ve çok çeşitli konuları kapsar.

Anketlerin çoğu pazar araştırması işlevi gördüğünden, kullandığınız veya bildiğiniz ürünler veya hizmetler hakkındaki soruları yanıtlayacaksınız.

İ-Say, Şirketleri ve Kullanıcıları Nasıl Bağlar?

Daha önce herhangi bir mağazada alışveriş yaptıysanız veya bir fast-food restoranında yemek yediyseniz, deneyiminiz hakkında bir anket doldurmanız istenmiştir.

Genellikle bir çekilişe katılırsınız veya anketi tamamladığınızda bir ödül alırsınız. İşletmeler her zaman müşterilerinin yeni ürünler ve pazarlama kampanyaları hakkındaki düşüncelerini ve incelemelerini almanın yollarını ararlar.

İşte i-Say gibi programların internette iz bıraktığı yer burasıdır. Amaçları, bu işletmeleri için anlamlı bir fikir elde etmek için ürünlerini veya hizmetlerini kullanan insanlarla bağlantı kurmaktır.

Bu programlarla işletmeler anketlerini doldurur ve müşteriler anketleri tamamladıkları için ödüllendirilir. Bu bir kazan-kazan durumudur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce farklı anket sitesi vardır. Hepsi farklıdır ve benzersiz faydaları vardır.

Dolandırıcı olmayan ve size zamanınız için en iyi ödülü verecek olanı bulmanız önemlidir. Bu nedenle sizin için en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için anket sitelerini inceliyor ve programların yararlarını ve dezavantajlarını ana hatlarıyla açıklıyorum.

İ-Say Nasıl Çalışır?

İ-Say’a katılmak inanılmaz derecede hızlı ve kolaydır. Hatta bazı rakiplerinde olduğundan daha kolay.

Tek yapmanız gereken web sitesine gitmek, kendinizle ilgili birkaç temel ayrıntıyı doldurmak, birkaç soruyu yanıtlamak ve ardından doğrulama e-postasını tıklamak.

O zaman anketler almaya hazırsınız. Hemen hemen her anket programına katılmak kolaydır, ancak i-Say en hızlı ve en basit seçeneklerden biri olacaktır.

Birkaç dakika içinde anketleri doldurabilirsiniz. Kayıt işlemini bitirip hesabınıza giriş yaptığınız anda, doldurabileceğiniz birkaç anketinizin olduğunu fark edeceksiniz.

Bunlar i-Say’ın en şaşırtıcı avantajlarından biri, hemen tamamlayabileceğiniz birkaç ankete sahip olacak olmalarıdır.

İ-Say ile Anketlere Erişim

Profilinizi tamamladıktan sonra artık puan toplamaya hazırsınız. Ürün anketleri yapmak veya video izlemek gibi puan kazanabileceğiniz birkaç farklı yolu olan diğer anket programlarının aksine, i-Say yalnızca katılmayı seçerseniz anketler ve çekilişler yapar.

Şirket, çeşitli görevleri tamamlamaktan ziyade kullanıcıları görüşleri için ödüllendirmeye adadıkları için yalnızca anketlere odaklanıyor.

Bir anketi tamamlamak için davet almanız gerekecek. I-Say size e-postanıza bir davet gönderecek veya profil panonuza bakabilir ve mevcut anketlerinizi göreceksiniz.

Alacağınız anketlerin sayısı, kaç demografiye dahil olduğunuza ve o sırada mevcut olan anketlerin sayısına bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir.

İşletmeler, hedef kitlelerinden yanıtlar almak istiyorlar ve bu demografik bilgiler dışındaki birinden fikir almadıklarından emin olmak istiyorlar.

Bir anket için davet edildiğinizde, yapmanız gereken tek şey başlat’a tıklamak ve ardından soruları yanıtlamaya başlamaktır. Anketteki tüm sorular oldukça basit ve dolddurması oldukça basit olacak.

Ankete başladıktan sonra diskalifiye olma ihtimaliniz vardır. Her biri, işin belirlediği gereksinimlere göre nitelikli olup olmadığınızı belirlemek için bazı temel sorularla başlayacak.

Bu gereksinimleri karşılamazsanız, bir bildirimde bulunacak ve anketten atılacaksınız. Anketin tüm ödüllerini almayacaksınız, ancak i-Say size yine de zamanınız için 5 puan verecek.

İ-Say ile Puan Kazanma ve Ödül Kazanma

Tamamlanmış bir anket için alacağınız puanların sayısı, anketin uzunluğuna bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir.

45 puandan 90 puana kadar istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Açıktır ki, anket ne kadar uzun olursa, bitirmek için o kadar çok puan kazanacaksınız.

Ek olarak, i-Say size Anket Tahmincisine katılma şansı verecektir. Bu anketler, kaç kişinin çeşitli farklı sorulara “evet” yanıtı verdiğini tahmin etmenizi gerektirir.

Cevabınızın ankete ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak çekilişe ktaılacaksınız. Ne kadar çok anket tamamlarsanız, o kadar çok puan toplayacaksınız, ancak bu puanlar nasıl gerçek paraya dönüşüyor?

Kazandığınız her 100 puan 1 dolara eşit olacak. Anketlerden bazıları sizi 95 puan civarında ödüllendirebildiğinden, kaç anket için hak kazandığınıza ve her ay kaç davetiye aldığınıza bağlı olarak birkaç ekstra dolar kazanmak kolaydır.

Yeterince puan topladıktan sonra bunları birkaç farklı şekilde kullanabilirsiniz. I-Say, zamanınız ve görüşleriniz için sizi ödüllendirmek için tüm temel seçeneklere sahiptir.

İ-Say’ın Artıları ve Eksileri

İ-Say’ın avantajları

İ-Say’ın en önemli avantajlarından biri, daha önce bir anket programına hiç katılmamış olsanız bile, kullanımının ne kadar basit ve kolay olduğudur.

Davetiyelerinizin nerede olduğunu ve puanlarınızı nasıl kullanacağınızı açıkça gösteren basit bir tasarıma sahipler. Teknolojiden anlayan biri değilseniz, i-Say anket sistemini kullanarak fikirleriniz karşılığında ödüller kazanmanızı kolaylaştırır.

Diğer bir faydası da size paranızı kullanmanız için birkaç temel yol sunmalarıdır. Ne yapmaktan hoşlandığınız veya nerede alışveriş yapmaktan hoşlandığınızdan bağımsız olarak, sizin için çalışan bir seçeneğe sahipler.

İ-Say’ın dezavantajları

Bunlardan biri, üyelerin aldığı sınırlı sayıda davetlerdir. Bir i-Say kullanıcısı olarak, hangi hedef kitleye girdiğinize bağlı olarak farklı sayıda ankete davet edileceksiniz, ancak bazı insanlar haftada yalnızca bir anket aldıklarından veya birkaç hafta boyunca tek bir davet almadıklarından şikayet ettiler.

Bunun i-Say ile ciddi bir sorun olduğunu söyleyemem, ancak bir anket sitesine katılırken dikkat edilmesi gereken bir şey.

Sonuç

Dürüst fikrinizi paylaşmanın, sevdiğiniz şirketlere yardım etmenin ve ödüller kazanmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, i-Say gibi bir anket sitesi bunu yapmanın mükemmel bir yolu olabilir.

I-Say, piyasadaki en tanınmış anket sitesi olmayabilir, ancak sizin için harika bir seçim olabilir.

Kişisel olarak, diğer bazı programlar size zamanınız için daha fazla ödül verebilir. I-Say en kötüsünden çok uzak ama piyasada daha rekabetçi ödüller var.

İ-Say ücretsiz ve katılması kolay olduğu için her zaman programa kaydolabilir, deneyebilir ve beğenmezseniz yalnızca birkaç saatinizi kaybedersiniz.

Fikirleriniz değerlidir, öyleyse neden onları paylaştığınız için ödüllendirilmeyesiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir