Instagramdan Para Kazanmak – Nasıl Kazanılır?

Yeni bir iş sahası olarak görülen Instagram, kullanıcılarına kazanç sağlama olanağı sunuyor. Son 4 – 5 yıldır bu olanağın bir hayli artış göstermesi dikkat çekici. Ama ne yazık ki olanaklardan ilk yıllarda faydalanan kullanıcılar daha yüklü kazançlara imza atıyor. Çünkü:

• Uzun süredir faaliyet gösteren hesap güven vermektedir.
• Popülerliği bir hayli artış gösterdiği için öne çıktıkları görülüyor.
• Takipçileri organik ve sayıca fazla.

Hal böyle olunca eski hesaplara rakip olmak bir hayli riskli geliyor. Hatta çoğu hesabın bu duruma bağlı olarak kapandığı açık durumda. İlk başta Instagramdan para kazanmak isteyenlerin bu durumu aşması ve kontrollü bir şekilde ilerlemesi önemli.

Nasıl Instagram Hesapları Kazanç Getirir?

Hesapların popüler bir hal alması için yapılması gerekenler biraz zaman alacaktır. Nitekim sabırlı davrananlar bu platformdan ekmek yiyebilir. Hızlı bir şekilde ilerlemek isteyenlerin kazanç sağlamaları mümkün olmayacaktır. İlk önce Instagramdan para kazanmak isteyenlerin hesapları için:

-Güvenlik: Bu sosyal ağdan kazanç sağlamak isteyen dolandırıcı hesapların sayısı da bir hayli fazla. Bu nedenle güvenliği dikkate almak ve hesabı bu yolda düzenlemek gerekir. Örneğin güven vermek için adres paylaşmak, web linki sunmak ya da story paylaşımlarında bulunmak faydalı olacaktır.

-Kalite: Özgün içeriklere yer veren hesaplar daha kaliteli geliyor. Kaliteden ödün vermeyenler tercih edilir ve günden güne popüler hale gelir. Yine hem güvenlik hem de kalite için zamana ihtiyacınız var. Çünkü bu tarz hesaplar zamanla keşfedilir ve takipçileri artış gösterir.

Instagram Sponsorluk Anlaşması Nedir?

Yemek, giyim ya da seyahat üzerine sponsorluk anlaşması yapan pek çok hesap bulunuyor. Ancak bu hesapların yukarıda belirttiğimiz şekilde güvenilirliğe ve kaliteye önem verdiği açık durumda. Neticesinde:

• Dev markalar hesap sahipleri ile iletişime geçmek ister.
• Markaların ürünlerini tanıtmanız talep edilir.
• Takipçileri fazla olan hesaplar tanıtımları üzerinden kazanç elde eder.

Popüler hesaplara öncesinde teklif verilir. Yani markaların reklam vermesini istediği kullanıcılara bir fiyat sunması söz konusudur. Bu fiyatı kabul eden ünlü hesaplar anında kazanç sağlar. Instagramdan para kazanmak için sponsorluk anlaşmalarına gidilebilir. Ancak bunun için hesapların popüler bir hale gelmesi gerekir.

Instagramdan Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Yine Instagramdan para kazanmak isteyenlere eşlik edecek bir diğer yöntem ürün satışı. Yine sabırlı olanların kazanabileceği alanlardan bir tanesi. Aynı zamanda özgün olmak son derece önemli. Şöyle ki:

-Ürünler: Akla hayale gelecek çoğu ürünün Instagram üzerinden satışı yapılıyor. Bunların haricinde harika bir fikriniz varsa hayata geçirebilirsiniz. Ya da mevcut ürünleri farklı açılardan sunabilir ve satışın canlanmasını mümkün kılabilirsiniz.

-Paylaşımlar: Story paylaşımlarının son zamanlarda daha fazla dikkat çektiği açık durumda. Bunun için satılacak ürüne yönelik birkaç video paylaşmak gerekir. Öyle ki videolar eşliğinde ürün tanıtımı daha verimli bir şekilde gerçekleşir.

Instagramda Nasıl Güven Kazanılır?

Instagramdan para kazanmadan önce güven kazanmanız önemli. Çünkü önceden de belirttiğimiz üzere dolandırıcı hesaplar bir hayli fazla. Bu hesaplardan olmadığınızı belli etmek size kalmış. Peki bunun için ne yapmalı diye soracak olursanız:

• Hesabınızı organik takipçiler ile öne çıkarmaya çalışın.
• Biyografi kısmından etkili bir tanıtım yapmaya özen gösterin.
• Mevcut web site linklerini de sunmanız güvenliğin artmasına etki eder.

Düzenli olarak story paylaşımlarında bulunmanız gerekir. Yine Instagramdan para kazanmak isteyenler de story reklamlarına bir hayli önem verir. En başta hikaye sayesinde hesabın güvenilir ve kaliteli olduğunu ortaya çıkarmak gerekir. Çünkü sadece bu özelliklere sahip olan kullanıcıları story reklamı alır ve kazanç sağlar.

Instagram Takipçileri Nasıl Artar?

Takipçi sayısı fazla olan kullanıcılar dev markaların takibine girmiştir. Markalar kendi reklamlarını bu yolla sunar ve kullanıcıların kazanç sağlamaları mümkün hale gelir. Bu hesaplar arasında olmak istiyorsanız başta takipçinizi arttırmanız gerekir. Instagramdan para kazanmak için etkileşimi fazla olan hesaplar arasına katılmalısınız. Bunun için:

-Satın Alma: Önceleri bir hayli popüler olan takipçi satın alma, artık eskisi gibi fayda sağlamıyor. Çünkü takipçiler hızlı bir şekilde düşüşe geçiyor. Yani bu alanda da dolandırıcılık kol gezmekte. Üstelik takipçi satın alan hesaplar anında fark edilir ve güven vermez.

-Normal Takipçi: Satın almak yerine sabırlı davranmak ve normal takipçileri elde etmek daha doğru. Organik yollarla kazanılan takipçiler faydalı olacaktır. Bunun için biraz zamana ve özgün paylaşımlara ihtiyacınız var. Çünkü paylaşımlar ne kadar dikkat çekerse o kadar çok takipçi kazanırsınız.

Instagramdan Neler Satılabilir?

Instagramdan para kazanmak denilince akla ilk önce satış işlemleri geliyor. Yani herhangi bir ürünün sergilenmesi ve kullanıcılar tarafından satın alınması sağlanır. Ancak bunun da belli aşamalardan sonra kazanç getirdiği açık durumda. Örneğin doğru ürünü, doğru şartlarda satarak Instagramdan para kazanabilirsiniz. Bunun için:

• Farklı konseptlere yer vererek hali hazırda bulunan ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.
• Bütçenizle doğru orantılı olarak ürün tercihinde bulunmanız ve stok yapmanız önemli.
• Kargo gibi önemli unsurlara netlik kazandıranlar kazanç elde edebilir.

İşletme hesabına geçenler ürünlerini arka arkaya sunmaya başlar. Altlarına kısa açıklamalar eklenir ve kullanıcıların fikir sahibi olmaları sağlanır. Ancak olay bunlarla sınırlı değil. Mesela güvenlik açısından kapıda ödeme gibi olanaklara yer vermek gerekir. Ürün tanıtımlarının da story üzerinden detaylı bir şekilde yapılması önemli.

Instagram E-Ticaret Tüyoları Nelerdir?

Instagramdan para kazanmak için e-ticaret sistemini iyice araştırmalı ve uygulamalısınız. Çünkü bu ticaret sistemine ayak uyduran hesaplar daha fazla kazanç sağlar. Örnek vermek gerekirse:

-Ödemeler: Havale – EFT ödemeleri yaygın bir şekilde sergilenir. Kapıda ödeme de güven verdiği için hesaplara eklenir. Ancak her ikisinden ziyade Shopier.com gibi sistemler daha güvenilir geldiği için öne çıkmıştır. Ve bu sisteme yer veren hesaplar tercih edilir.

-Kargo: Kargo ödemelerine ilişkin tüm detaylara netlik kazandırmak gerekir. Çünkü kullanıcılar ürün haricinde kargo ödemelerine de yer verir. Bu durumdan dolayı düşük kargo bedeli ve hızlı gönderim dikkate alınır.

Instagramdan para kazanmak görüldüğü kadar kolay değil. Azimli ve sabırlı olan kişilerin şansı daha yüksek. Çünkü kısa sürede tüm bu aşamaları geçmek mümkün değil. Ancak birkaç ay içerisinde sistemi oturtur ve Instagram’dan hatırı sayılır bir yer elde edersiniz.

Instagram’da İletişimin Önemi

E-ticaret yapmak isteyenlerin iletişimi dikkate almaları gerekir. Çünkü satılacak olan ürüne ilişkin çeşitli sorular gelir ve yanıt beklenir. Herhangi bir yanıtın gelmemesi hesabın eksiye düşmesine neden olur. Bunun için:

• İşletme hesabına geçenler mail ve numara girmelidir.
• Direkt mesaj alanından da iletişime geçilebilir.
• Kesintisiz ve net iletişim müşteri memnuniyetinin artmasını sağlar.

Bu durumlar Instagramdan para kazanmak isteyenlerce dikkate alınmalı. Özellikle de güvenilir ve kaliteli hesapların iletişime özen gösterdiği açık durumda.

Yine dev markalar da sponsorluk ile reklam anlaşmaları için sizlerle iletişime geçmek ister. Bu aşamada da iletişim bilgilerinin doğru olması önemli. Kesintisiz iletişime açık olmak gerekir. Doğru ve kesintisiz iletişim Instagramdan kazanç elde etmenize olanak sağlar. Özellikle de hesabın daha güvenilir bir hal almasını destekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir