Gelecek İçin En İyi 16 Kariyer Fikri

Doğduklarında büyüdüklerinde ne yapmak istediklerini en baştan bilen şanslı kişilerden biri değilseniz, mükemmel kariyer yolunu bulmak asla kolay bir karar değildir.

Her zaman hayalinizdeki işi bulmanın farklı sektörlerde çeşitli deneyimlerden sonra geldiğini unutmayın.

Çoçukken ne yapmak istediğimi bilmiyordum ama bir finansal planlamacı olma yolunda tökezlediğim için şanslıyım.

Açık ara hayallerimin işi oldu ve şimdiye kadar sahip olduğum tek gerçek kariyer işi oldu.

İşte önümüzdeki birkaç yıl içinde büyüme görmesi beklenen sektörlerdeki en iyi kariyer fırsatlarından birkaçı. Bu liste, özgeçmişinizi geliştirmek için sizi motive edebilir.

1. İnsan Hizmetleri

İnsan hizmetleri kariyerleri, doğrudan bakım pozisyonlarından sosyal çalışmaya, davranış hizmetlerine veya vaka yönetimine kadar her yerde değişebilir. Sosyal hizmet alanının önümüzdeki yıllarda en hızlı büyüyen sektörlerden biri olması bekleniyor. Birçok giriş seviyesi insan hizmeti işi bir diploma gerektirmeyebilir, oysa vaka yönetimi veya davranış hizmetleri gibi daha özel alanlar biraz resmi eğitim gerektirecektir.

Çoğu insani hizmet işinin zengin olacak kadar kazanmadığı bir sır değil, ancak maaşı dengeleyebilecek başka avantajlar ve faydalar sunarak endüstriyi mükemmel bir uzun vadeli kariyer seçeneği haline getirebilirler.

2. Kişisel Bakım Yardımı

Kişisel bakım yardımı, sosyal hizmet veya tıbbi hizmetler sunan birçok kuruluşta önemli bir pozisyondur. Yerel ajanslardaki fırsatlara bakmak çoğu zaman birçok iş fırsatı sağlar. Giriş seviyesi pozisyonlar başlamak için çok fazla kazanç sunmasa da, çalışanlara büyük fayda sağlayan genellikle tanıtım fırsatları, eğitim programları, öğrenim geri ödemeleri ve sağlık sigortası vardır.

İnsanlara yardım etmek ilginizi çekiyorsa, bu tür bir işe daha yakından bakmak, mükemmel bir kariyer uyumunun kapısını açabilir. Kişisel bakım yardımlarına duyulan ihtiyaç, değişen ekonomiden bağımsız olarak iş güvenliği sunan alanlardan biridir.

3. Bilgi Teknolojisi

Teknoloji o kadar hızlı değişiyor ki, büyük ya da küçük çoğu işletme, bilgisayar sistemlerinin, ağların ve sorun gidermenin iç işleyişine ayak uydurmak için işini bilen birine ihtiyaç duyuyor. Tüm işletmeler, günlük olarak çalışmak için bir tür teknoloji kullanır. İnsan hizmetleri kuruluşlarından okullara, bankalara ve hatta yerel kütüphaneye kadar hemen hemen her alanda bilgi teknolojisi var.

Bu alanda çalışmak için gerekli beceriler her zaman bir diploma gerektirmez. Bazı kuruluşlar bilgi teknolojileri pozisyonları için reklam vermeyebilir, bu nedenle bu en iyi korunan gizli pozisyonların nerede bulunabileceğini bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

4. Tıp Uzmanları

Tıp uzmanı terimi, Sertifikalı Hemşire Yardımından bir laboratuvar teknisyenine veya tıbbi transkripsiyon uzmanına, Doktor Asistanına veya Doktora kadar geniş bir kariyer yelpazesini kapsar. İnsan hizmetleri arenasında olduğu gibi, giriş seviyesi bir pozisyonda ayağınızı kapıdan içeri sokmak, tıp alanında daha kazançlı başka fırsatlara yol açabilir.

Tıp alanı, günümüzde en hızlı büyüyen alanlardan biridir ve en yüksek maaş ödeyen ve kalifiye işçilere en çok ihtiyaç duyan alanlardan biri olarak kalması beklenmektedir.

5. Hemşire

Yaşam beklentisi arttıkça ve sağlıklı yaşama doğru eğilim devam ettikçe tıbbi hizmetlere olan ihtiyacın artması bekleniyor. Hemşireler, önümüzdeki 10 yıl içinde yüksek talep görmesi beklenen işler arasında yer alıyor ve onlara olan ihtiyaç hiç azalmıyor gibi görünüyor.

Hemşireler, Lisanslı Pratik Hemşireler, Sertifikalı Hemşire Yardımları ve Evde Sağlık Yardımı pozisyonları, evde bakımda, doktor muayenehanelerinde, hastanelerde ve insan hizmetleri acentelerinde iş fırsatları bulmaya devam edecek.

6. Evde Çalışma Fırsatları

Evden çalışma fırsatları reklamının sonu yok gibi görünüyor. Aslında geleneksel iş modellerinde bile evden ya da tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışma seçeneği daha popüler hale geliyor. Elinizde bir fincan kahve ile pijamalarınızla çalışma ve patronsuz çalışma fikri çoğu insan için gerçekten çekici görünmektedir.

Evden çalışma fırsatlarında birçok uygulanabilir iş olsa da, ev düzenlemesinde herhangi bir işe girmeden önce ev ödevinizi yapmanız çok önemlidir. Tıbbi transkripsiyon, serbest yazı ve fotoğrafçılık, seyahat acentesi, yazı yazma ve düzenleme, orada var olan ev fırsatlarından ortak çalışmalardan birkaçıdır.

7. Yönetim Pozisyonları

Yönetim pozisyonları her kariyer alanında mevcuttur. Yönetilecek insanların olduğu yerde bir yönetici bulunmalıdır. Bir ekip kuruyorsanız, bir işletmenin, mağazanın veya projenin günlük operasyonlarını denetlemek size hitap eder; bir yönetim pozisyonu iyi bir seçim olabilir. İş gücünün her alanında yetenekli yöneticiler için sonsuz olanaklar vardır.

Hizmet sektörü, fast food zincirleri ve yerel süpermarketler genellikle yöneticiler için düzenli olarak fırsat verir. Bu, makul bir ücret oranında yönetim deneyimi kazanmak için harika bir basamaktır. Birçok fast food restoranı aynı zamanda yönetim eğitimi programları veya iş başında eğitim sunmaktadır.

Bir fast food zincirindeki bir iş nihai hedefiniz olmasa da, yıllar boyunca birçok insan bunu beceriler geliştirmek ve para kazanmak için bir basamak olarak kullandı, diğerleri bunu ömür boyu bir kariyere dönüştürdü.

8. Çevre Düzenleme ve Peyzaj

Dışarıda temiz havada çalışmayı veya insanların çok yıllık bahçeleri için mükemmel çiçek seçimini yapmalarına yardımcı olmayı hayal ediyorsanız, peyzaj endüstrisi birçok fırsat sunar. Köşe çiftlik standından fidanlıklara ve tarla seralarına ve kendi şirketinize sahip olmaya kadar, sektörde çalışma fırsatları sonsuzdur.

Peyzaj tasarımı ve çim bakımı kariyerleri, çim biçmekten bir golf sahasında peyzaj tasarlamaya kadar değişebilir.

9. Seyahat ve Turizm

Ekonomiden bağımsız olarak herkes seyahat etmeyi sever ve çoğu insan planlamayı başkası yaptığında bundan daha çok zevk alır. Seyahat ve turizm sektöründe çalışmak, seyahat acentesi olmak, yerel bir müzede grup turları düzenlemek veya otel müdürü olmak anlamına gelebilir.

Endüstrinin bazı alanları, diploma yoluyla veya giriş seviyesi deneyimi kazanarak elde edilebilecek bir düzeyde uzmanlık eğitimi gerektirebilir. Bu tür bir kariyer genellikle göz ardı edilir, ancak maaş, esneklik ve ilerleme fırsatları açısından potansiyele sahiptir.

10. Sağlık ve Fitness

Sağlık ve fitness alanındaki bir kariyer çeşitli iş fırsatlarını kapsayabilir. Bir sağlık kulübünde veya spor salonunda çalışmak, bir sınıfta ders vermek veya kişisel bir eğitmen olmak, sektördeki gelecekteki kariyer hareketleri için deneyimler sağlayan birkaç olasılık arasındadır. Bir fitness dersini öğretmek için sertifika almak çoğu zaman eğlenceli olduğu kadar kazançlı da olabilir.

Toplum daha sağlıklı olmaya çalıştığı için sağlık ve fitness hizmetleri yüksek talep görmektedir. İşletmelerin sigorta şirketleri ve hatta daha küçük işverenler, insanların formda kalması ve sağlıklı olması için genellikle teşvikler sunar. Sağlıklı bir yaşam tarzı, işverenler için daha az tıbbi harcamaya yol açar ve aynı zamanda birçok istihdam olasılığının kapısını açar.

11. Web Sitesi Tasarımı

Bildiğimiz gibi teknoloji gittikçe daha hızlı hareket etmeye devam eden ve insanların onu yönetmesi için bir ihtiyaç yaratan bir şey. Web sitesi olmayan işletmeler günümüz toplumunda dezavantajlıdır. Web siteleri tasarlayabilmek, inşa edebilmek ve sürdürebilmek, yüksek talep gören ve olmaya devam edecek bir hizmettir.

Diğer pozisyonlar kadar yaygın olmasa da çoğu işletmenin web sitesi yönetimi için bir kaynağa sahip olması bir gerekliliktir. Bu genellikle sözleşmeye dayalı olarak veya tam zamanlı olarak yapılabilecek bir pozisyondur.

12. Ulaşım Kariyerleri

Buradan oraya gitmek için herkesin bir yola ihtiyacı var; araba, otobüs, uçak veya trenle. Ulaşım alanı içerisinde kalan tüm iş imkanlarını unutmamalıyız. Uçuş görevlilerinden taksi şoförlerine ve yerel otobüs istasyonu müdürüne kadar, ulaşım arenası kariyerin birçok yönünü sunar.

Bu fırsatların çoğu genellikle perde arkasındadır. Benzin fiyatları arttıkça ve insanlar iş ve eğlence için evden uzaklaştıkça alternatif ulaşım ihtiyacı artacaktır. Taşımacılıktaki birçok pozisyon, geleneksel olmayan saatler ve esnekliğin yanı sıra büyüme fırsatı sunar.

13. Perakende Pozisyonları

Perakende ve hizmet sektörünün ön tezgah çalışmasından üretim müdürü ve kat satışlarına kadar çok çeşitli perakende işleri sunarak önümüzdeki yıllarda büyüme kaydetmesi bekleniyor. Ekonomi perakendecilik kariyerlerini düzelttikçe en hızlı büyüyen işler listesinin başında yer alması bekleniyor.

14. İnşaat ve Ticaret İşleri

İnşaat sektörünün önümüzdeki 10 yıl içinde büyüme kaydetmesi bekleniyor. Ne yazık ki, durgunluktan önceki haline geri dönmesi beklenmiyor, ancak inşaat ve uzman ticaret işçilerine duyulan ihtiyaç geri dönüş yapıyor. Bu, çok çeşitli iş fırsatları yaratır.

Ekonomi, işyerlerini düzelttikçe ve bireyler genişleme, ev iyileştirmeleri ve tadilatlar yapmaya çalıştıkça, bu endüstrinin istikrarlı bir artış oranı görmesi bekleniyor. İnşaat alanında bir kariyer veya marangozluk, duvarcılık, sıhhi tesisat, ısıtma ve inşaat gibi özel bir ticaret, farklı eğitim, deneyim ve eğitim seviyelerine sahip olanlar için birçok fırsat sunabilir.

15. İdari Destek Pozisyonları

Tüm ofislerin, çağrı alma, dosyalama, toplantı düzenleme, rapor hazırlama ve rutin görevleri yönetme gibi günlük işlemleri destekleyecek birine ihtiyacı vardır. Bu tür bir kariyerin önümüzdeki yıllarda bir dizi umut vaat eden iş fırsatı sunan bir büyüme hamlesi görmesi bekleniyor.

Teknoloji geliştikçe ve işletmeler masrafları kısmak zorunda kaldıkça, her işletmenin başarılı olması için operasyonları organize edecek birine sahip olmak şarttır.

16. Finansal Hizmetler

Finansal hizmetler sektörü danışmanlarının yaşlanmaya başlaması oldukça iyi bilinen bir gerçektir ve bu da onların yerine daha genç danışmanlaraihtiyaç olacağı anlamına gelir.

Aileler her zaman finansal planlama ve sigorta hizmetlerine ihtiyaç duyacak ve en önemlisi onlara yardım edecek güvenilir bir birey olacaktır. Rekabet şiddetli olsa da, hevesli danışmanların kapıdan içeri girmesi için bağımsız firmalar ve hayat sigortası şirketleriyle pek çok fırsat olacak. Bir finans danışmanı olarak başlamak için gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Sonuç

Geleceğin getireceği şeyler için kariyerinizde konumlandınız mı? Değilse, yararlanabilmek için gerekli değişiklikleri yapmak için zamanınız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir